piątek, 24 czerwca 2016

Konferencja QNAP i Partnerzy - cz. 2



Kończąc wątek zaprezentowanych przez Grzegorza Bielawskiego rozwiązań QNAP, należy wspomnieć o funkcji rozbudowywania przestrzeni dyskowej z wykorzystaniem innego NAS-a QNAP - dzięki technologii VJBOD.

Pozwala ona  na wykorzystanie niewykorzystanych zasobów dyskowych innych NAS-ów QNAP jako wirtualnych dysków, które można podmontować jako dyski lokalne i wykorzystać na przykład do przechowywania danych, aplikacji czy nawet stworzenia jednostki LUN.

Oprócz wcześniej wspomnianych prezentacji firm QNAP i XOPERO na konferencji zaprezentowali się także:

  • WDC z marką HGST,
  • CyberPower - Producent energooszczędnych systemy zasilania awaryjnego.
  • Oraz kojarzony chyba przez wszystkich TP Link z prezentacją „Integracja sieci bezprzewodowej z systemami monitoringu oraz przechowywania danych za pomocą przełączników TP-LINK.”

TP-Link kojarzy nam się głównie z rozwiązaniami SOHO, z naciskiem na „dom”, tymczasem producent od jakiegoś czasu próbuje atakować także inne sektory. Pominę tu rynek smartfonów (na naszym rynku pojawiły się ostatnio urządzenia sygnowane logo TP-Link), chciałbym natomiast wspomnieć o urządzeniach dostępowych AP przeznaczonych zarówno do montażu wewnętrznego jak i zewnętrznego.
Nie będę tutaj rozpisywał się na temat gamy oferowanych produktów, każdy bez wątpienia znajdzie potrzebne informacje na stronie producenta, pod tym linkiem.

Co ciekawe, Acess Pointy mogą być zasilane przez PoE, co przy budowaniu sieci w budynku ograniczy nam ilość koniecznych do przeciągnięcia kabli. Zewnętrzne urządzenia oprócz możliwości zasilenia przez PoE posiadają jeszcze wyjście PoE (24VDC, 1.0A), co umożliwia zasilenie z takiego urządzenia kamery (teoretycznie oddalonej do 60 m od AP).
„Wisienką na torcie” jest darmowe oprogramowanie EAP Controller Software, umożliwiające zarządzanie AP, planowanie zasięgu oraz oferujące wiele innych ciekawych funkcji.

Zdjęcia z konferencji:







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz